Празници / фестивали

Пето издание на фестивала mini ARt fest

1-10 май 2015, София

Пето издание на фестивала mini ARt fest


◊ СЪБИТИЕТО

Мини Арт Фест V е независим фестивал за изкуство, който ще се проведе от 1 до 10 май 2015 г. в Underground gallery/studio Culture Lab. София, Сточна гара, ул. "Владайска река" 4, ет. 4. Куратор на събитието е Гео Калев.

Петото издание на фестивала mini ARt fest е насочено към „Различните общества”. Фестивалът си поставя целта да представи различни „общества”, създаващи изкуство от всякакъв жанр. Мини Арт Фест ще връчи награда за най-добро представяне на фестивала - скулптура "Златната Мравка", изработена от Looneytools.


◊ ПРОГРАМА

1 май

18.00 ч. Владислав Христов - Фотография
18.30 ч. Алекс Рамирез - Изложба
19.00 ч. Димитър Германов - Танцов пърформанс
20.00 ч. Калина Терзиева - „Вътре ли си?”, Намеса в пространство
20.30 ч. JOTEVA & SHOPOV – Визуален пърформанс
21.00 ч. Ясен Згуровски - „Мини култура”, Рисунки – сайкъделик поп
21.30 ч. Таня Стойчева - „Шапкинг”, дизайн на шапки
22.00 ч. DJ Африкандро – Афро музика
23.00 ч. MoustacheLove – Disco party

 
2 май

Безплатно на сцената на София Ринг Мол

13.00 ч. Цирк „Играчка Плачко” – София
Цирк „Де Ла Люлин” – София
14.00 ч. Качивачи – Атина
15.00 ч. Уъркшоп по цирково изкуство

****
18.00 ч. Мария Стамати – Изложба живопис
19.00 ч. Вяра Ценова – Изложба бижута
20.00 ч. Румен Валчев – Изложба „Вегенерации”
20.30 ч. Петра Вон Ел – Изложба живопис
21.00 ч. Калина Христова – Изложба „MY NAME IS VAGINA”
22.00 ч. RoboKnob – Концерт – Техно лайв сет
 

3 май

Безплатно на сцената на София Ринг Мол

13.00 ч. Цирк „Салта Монте и Принцесата на сапунените мехури и кучето Бастер” – София
Цирк „Де Ла Люлин” – София
14.00 ч. Качивачи – Атина
15.00 ч. Уъркшоп по цирково изкуство

***
17.00 ч. Петя Денева и Теодора Дончева-Теч - Изложба „Разговори”
18.00 ч. Tattooed people of Sofia – Изложба и дискусия с участието на татуиста Николай Чеков
18.30 ч. Констанца-Кика и Мартина Апостолова – „Асансьорът” – интерактивен пърформанс
19.00 ч. Десислава Терзиева – Керамика, видео пърформанс „In betwen”
20.00 ч. Вера Моллова и Иван Стайков – танцов пърформанс “MEN_ZEIZ”
21.00 ч. Салта Монте – „Живот в движение”,  документален филм, режисьор Игор Христов
21.30 ч. DJ Сто Сто – фънки диско мюзик


5 май

14.00 ч. Луиза Душкова – уъркшоп „Контактно жонглиране”
15.00 ч. Филип Файър – уъркшоп „Кординация с пой”
16.00 ч. Петко Дурмана – Изложба живопис „Червен Ротко” – ул. "Капитан Георги Мамарчев" 1
19.00 ч. Николай Димчевски и Росен Марковски - “Balkan humanist meeting” - живопис и музикален пърформанс
20.00 ч. Пламен Колев – „Велубиан”,  музикален пърформанс
21.00 ч. МУФТА – Концерт, Ска/Пънк/реге
22.00 ч. Drunken Octopus Party – LIVE


6 май

16.00 ч. Го – азиатска игра, теория правила и практика
17.00 ч. Енри Калев - „Живите камъни” -Изложба
18.00 ч. Марта Събева а.к.а МIS – Работилница за оцветяване на града с любов
18.30 ч. Владето Ето – Асоциативно рисуване за деца и възрастни
19.00 ч. Мария Николова – „Вълшебното огледало на Любен Зидаров”, предпремиера, документален филм
20.00 ч. Гео Калев и Симеон Симов – „Военен цирк” – Изложба 3D фотографии
20.30 ч. Анимационни филми – филмова къща Гекон (малка зала)
20.30 ч. Филип Файър – Танцово шоу
21.00 ч. DJ Иво Янев – диско завинаги
22.00 ч. MoustacheLove – ЕНЕРГИ-Я,  Диско парти

 
7 май

18.00 ч. „На пчелите с любов”, WHO`s THE BEE, Инсталация
18.30ч. Миа Момчилова – “I love Academy And Academy loves Me”, документален филм
19.30 ч. Любчо Драганов – „Съсънища” – видео филми
20.00 ч. Сара Шакурии – Прожекция на анимационни късометражни филми от Итали
21.00 ч. Mr. Smiff – концерт и DJ set, тромпет
22.00 ч. DJ Gonsales  - електронна музика

 
8 май

Безплатно на сцената на „Детски парк” и парк „Кестените” - Банкя

11-17 ч. Циркови артисти от Мини Арт Фест

***
19.00 ч. Ралица Енчева ,„ Пин–Нанч”- Изложба
20.00 ч. Калоян Величков – Суинг танци и уроци
21.00 ч. Вокално студио „Нуша”, български фолклорен концерт
22.00 ч. BALKANSKY – DJ set+ JOTEVA – visuals
22.30 ч. Филип Файър – бугенг пърформанс
23.00 ч. Z3n, Ясен Георгиев, електронна музика


9 май

19.00 ч. Михаела Сашова Занева – „Кошер” – Инсталация
20.00 ч. Любо Йончев – “CAIN”, късометражен игрален филм
20.30 ч. Ащон Ка – жива статуя
21.00 ч. Александър Манджуков „ПРЕД ПО ОТ ЗАД”, Coldpiece dance theater company
22.00 ч. Антон Карадимчев-Тонката, Ревю на дрешки от тоалетна хартия, с помощта на КУКНАЛ
22.30 ч. Психо вижън, Концерт – industrial/E.B.M., DJ Magistus, DJ T.A.

 
10 май

20.00 ч. Отворена покана за Джем сешън към всички артисти на фестивала
21.00 ч. връчване на наградата „ЗЛАТНА МРАВКА” 2015 г.
22.00 ч. Димо Петров - Теумесийската лисица или как музиката катастрофира в шума – DJ излъчване



Автор: Организаторите
29.04.2015 г. 01:41
Посетено: 749
Етикети: съвременно изкуство, фестивал, София, mini ARt fest, Мини Арт Фест V
Линк към публикацията:
https://kulturni-novini.info/sections/11/news/21295-peto-izdanie-na-festivala-mini-art-fest