Празници / фестивали

V Kоледни театрални седмици – Варна 2014

ТМПЦ - Драматичен театър „Стоян Бъчваров”

V Kоледни театрални седмици – Варна 2014


◊ ПРОГРАМАТА

V Kоледни театрални седмици – Варна 2014

15 ноември – 23 декември


Основна сцена

15 ноември, събота

Европейска нощ на театрите, Основна сцена

10 часа – изложби сценография и живопис Тодор Игнатов, костюми Мира Каланова

11.30 часа – мултимедия, Полетът на фениксите, док. филм-импресия за ТФ Феникс, сценарий и режисура Свилен Стоянов, камера и монтаж Иван Любенов

15.30 часа - флашмоб Viva la Theatre!

16 часа – Гимнастика за бременни от Здрава Каменова, реж. Калин Ангелов

18 часа – Среща на три поколения от ДТ „Стоян Бъчваров”

22.30 часа – Бурята от Шекспир, реж. Стоян Радев Ге. К.


18 ноември, вторник, 19 часа

Всичко наопаки  или Наопаки всичко – театрален сериал, първа серия
от Жан Батист Молиер

Постановка Пламен Марков
Сценография и костюми Даниела Николчова

Музика Петя Диманова
Участват: Адриан Филипов, Веселина Михалкова, Валери Вълчев, Гергана Арнаудова, Даниела Викторова, Екатерина Георгиева, Ина Добрева, Николай Божков, Николай Кенаров, Нено Койнарски, Петя Янкова, Пламен Димитров, Пламен Георгиев, Свилен Стоянов, Стефан Додуров, Стоян Радев, Теодор Папазов, Цветина Петрова


19 ноември, сряда, 19 часа

Наопаки всичко или Всичко наопаки – театрален сериал, втора серия 

от Жан Батист Молиер 

Постановка Пламен Марков

Сценография и костюми Даниела Николчова

Музика Петя Диманова
Участват: Адриан Филипов, Веселина Михалкова, Валери Вълчев, Гергана Арнаудова, Даниела Викторова, Екатерина Георгиева, Ина Добрева, Николай Божков, Николай Кенаров, Нено Койнарски, Петя Янкова, Пламен Димитров, Пламен Георгиев, Свилен Стоянов, Стефан Додуров, Стоян Радев, Теодор Папазов, Цветина Петрова


25 ноември, вторник, 19 часа

Ричард III

от Уилям Шекспир

Превод, сценичен вариант и режисура Пламен Марков
Сценография и костюми Мира Каланова
Музика Калин Николов


Участват: Стоян Радев, Михаил Мутафов, Валентин Митев, Пламен Георгиев, Димитър Димитров, Владислав Виолинов, Веселина Михайлова, Биляна Стоева, Гергана Плетньова, Даниела Викторова, Теодора Михайлова и др.


ИКАР 2012 на Стоян Радев за главна мъжка роля – Ричард III
ИКАР 2012 на Калин Николов за авторска музика
ИКАР 2012 на ДТ „Стоян Бъчваров” за майсторско техническо осъществяване


27 ноември, четвъртък, 19 часа

Рeвизор
от Н. В. Гогол

Превод, адаптация и постановка Пламен Марков
Сценография и костюми Мира Каланова
Музика Калин Николов
Участват: Стефан Додуров, Леарт Докле, Стоян Радев, Веселина Михалкова, Адриан Филипов, Валери Вълчев, Димитър Мартинов и др.

Награда ВАРНА 2014 за Пламен Марков


8 декември, понеделник, 19 часа

Гимнастика за бременни
от Здрава Каменова

Постановка Калин Ангелов
Сценография и костюми Никола Налбантов
Музикална среда Мартин Каров
Участват: Милена Кънева, Биляна Стоева, Даниела Викторова, Веселина Михалкова, Владислав Виолинов, Пламен Димитров, Теодор Папазов

 


Сцена Филиал

15 ноември, събота

Европейска нощ на театрите, Сцена Филиал

13 часа, пред Сцена Филиал – хепънинг

19 часа - Оскар от Ж. Ален, реж. Борислав Чакринов

21 часа – мултимедия – из архива на БНТ и ТВ „Варна” за ДТ „Стоян Бъчваров”


20 ноември, четвъртък, 19 часа

Вуйчо Ваньо – Сцени от селския живот
от А. П. Чехов

Превод, адаптация и постановка Пламен Марков
Сценография Мира Каланова
Музика Калин Николов
Участват: Стоян Радев, Гергана Плетньова, Михаил Мутафов, Луиза Григорова, Пенко Господинов, Веселина Михалкова, Свилен Стоянов, Пламен Димитров, Нели Вълканова, Юлияна Чернева

ИКАР 2013 на Гергана Плетньова (Соня) за главна женска роля


21 ноември, петък, 19 часа

Свекърва

от Антон Страшимиров

Постановка и музикална среда Стоян Радев Ге. К.

Сценография и костюми Мира Каланова

Участват: Теодора Михайлова, Веселина Михалкова, Стефан Додуров, Петя Янкова, Милена Кънева, Даниела Викторова, Николай Кенаров, Николай Божков, Гергана Арнаудова, Биляна Стоева, Гергана Плетньова, Юлияна Чернева, Пламен Димитров, Нели Вълканова и др.


24 ноември, понеделник, 19 часа

Глупаци
от Нийл Саймън

Постановка Георги Михалков
Сценография и костюми Антония Попова
Сценично движение Ива Караманчева
Музикална среда Малина Михалкова
Участват: Теодор Папазов, Валери Вълчев, Нено Койнарски, Пламен Димитров, Свилен Стоянов, Милена Кънева, Даниела Викторова, Ина Добрева, Димитър Мартинов



26 ноември, сряда, 19 часа

Оскар
от Жан Ален

Постановка Борислав Чакринов
Сценография и костюми Тодор Игнатов
Участват: Валентин Митев, Милена Кънева, Ина Добрева, Петя Янкова, Теодор Папазов, Свилен Стоянов, Даниела Викторова, Антонио Угрински и др.


 28 ноември, петък, 19 часа

Свекърва

от Антон Страшимиров

Постановка и музикална среда Стоян Радев Ге. К.

Сценография и костюми Мира Каланова

Участват: Теодора Михайлова, Веселина Михалкова, Стефан Додуров, Петя Янкова, Милена Кънева, Даниела Викторова, Николай Кенаров, Николай Божков, Гергана Арнаудова, Биляна Стоева, Гергана Плетньова, Юлияна Чернева, Пламен Димитров, Нели Вълканова и др.


29 ноември, събота, 18 часа

Паметта на водата

от Шийла Стивънсън

Превод Теодора Давидова
Постановка и музикална среда Стоян Радев Ге. К.
Сценография и костюми Мира Каланова
Участват: Даниела Викторова, Владислав Виолинов, Гергана Плетньова, Николай Божков, Веселина Михалкова, Теодора Михайлова

Награда ВАРНА 2013 за екипа

 

2 декември, вторник, 19 часа

Глупаци
от Нийл Саймън

Постановка Георги Михалков
Сценография и костюми Антония Попова
Сценично движение Ива Караманчева
Музикална среда Малина Михалкова
Участват: Теодор Папазов, Валери Вълчев, Нено Койнарски, Пламен Димитров, Свилен Стоянов, Милена Кънева, Даниела Викторова, Ина Добрева, Димитър Мартинов


5 декември, петък, 19 часа 

Свекърва

от Антон Страшимиров

Постановка и музикална среда Стоян Радев Ге. К.

Сценография и костюми Мира Каланова

Участват: Теодора Михайлова, Веселина Михалкова, Стефан Додуров, Петя Янкова, Милена Кънева, Даниела Викторова, Николай Кенаров, Николай Божков, Гергана Арнаудова, Биляна Стоева, Гергана Плетньова, Юлияна Чернева, Пламен Димитров, Нели Вълканова и др.


6 декември, събота, 18 часа

Паметта на водата

от Шийла Стивънсън

Превод Теодора Давидова
Постановка и музикална среда Стоян Радев Ге. К.
Сценография и костюми Мира Каланова
Участват: Даниела Викторова, Владислав Виолинов, Гергана Плетньова, Николай Божков, Веселина Михалкова, Теодора Михайлова


Награда ВАРНА 2013 за екипа


 

12 декември, петък, 18 часа, Детска Коледа


Голямото Коледно приключение на... - предпремиера

от Магда Борисова

постановка и музикално оформление Стоян Радев Гe. К.

сценография и костюми Даниела Николчова

участват: Недялко Стефанов/Георги Няголов, Стефан Додуров, Петя Янкова, Нено Койнарски, Теодор Папазов, Николай Кенаров, Гергана Арнаудова, Ина Добрева, Пламен Димитров


 

15 декември, понеделник, 18 часа, Детска Коледа


Голямото Коледно приключение на... - премиера

от Магда Борисова

постановка и музикално оформление Стоян Радев Гe. К.

сценография и костюми Даниела Николчова

участват: Недялко Стефанов/Георги Няголов, Стефан Додуров, Петя Янкова, Нено Койнарски, Теодор Папазов, Николай Кенаров, Гергана Арнаудова, Ина Добрева, Пламен Димитров

 


20 декември, събота, 19 часа


Бурята

Романс от Уилям Шекспир

Постановка Стоян Радев Ге. К.

Сценография и костюми Стоян Радев Ге. К. и Славяна Иванова

Участват възпитаници на „Студио Театър” с худ. рък. Стоян Радев Ге. К.


 

16, 18, 19, 20, 21, 22, 23 декември, Детска Коледа


Голямото Коледно приключение на...

от Магда Борисова

Постановка и музикално оформление Стоян Радев Гe. К.

Сценография и костюми Даниела Николчова

Участват: Недялко Стефанов/Георги Няголов, Стефан Додуров, Петя Янкова, Нено Койнарски, Теодор Папазов, Николай Кенаров, Гергана Арнаудова, Ина Добрева, Пламен Димитров



Ръководството си запазва правото на промени в програмата.


 

Автор: Виолета Тончева
24.11.2014 г. 18:09
Посетено: 593
Етикети: програма, театър, ТМПЦ Драматичен театър Стоян Бъчваров, V Kоледни театрални седмици – Варна 2014
Линк към публикацията:
https://kulturni-novini.info/sections/11/news/20383-v-koledni-teatralni-sedmitsi-varna-2014