Празници / фестивали

Програма на Видеохолика 2014

1-7 август 2014, Варна

Програма на Видеохолика 2014


◊ ПРОГРАМА

Видеохолика 2014
Международен видео арт фестивал
Издание 7

1-7 август 2014, Варна


01.08., петък

. 01.08/21:00
Плувен комплекс Приморски - Варна, Южен плаж
Откриване
1/7 / Състезателна програма / Продължителност: 46 мин.
 

02.08., събота

. 02.08/16:00
Галерия 8, ул. Братя Шкорпил 8а
Откриване на изложба на млади автори [паралелно събитие]
7
 
. 02.08/17:30
Галерия "Графит", бул. "Княз Борис" І № 65
Лекция
Политическите езици на видеото
Лектор: Яра Бубнова (България)

. 02.08/19:30
Съвременно пространство, ул. "Марко Балабано"в № 23
Откриване на изложба: Видео инсталации [паралелно събитие]
Loop Inc.

. 02.08/21:30
Варненски куклен тeатър, ул. "Драгоман" 4, заден двор
7/8 БГ - Състезателна програма - Продължителност: 52 мин.


03.08., неделя

. 03.08/17:00
Галерия "Графит", бул. "Княз Борис І" № 65
Лекция
История на руския видео арт
Лектор: Антонио Джеуза (Италия)
 
. 03.08/19:00
Съвременно пространство, ул. "Марко Балабанов" № 23
Среща-разговор - Санчирчимeг Ванчинжав (Монголия / Германия) - Златен Видеохолик 2013

. 03.08/21:30
Летен клуб Хоризонт - градина, Морската градина
3/7 - Състезателна програма - Продължителност: 52 мин.


04.08., понеделник

. 04.08/16:00
Галерия "Графит", бул. "Княз Борис І" № 65
Дълги Кратки - Извън състезателната програма - Продължителност: 65 мин.
 
. 04.08/18:00
Галерия "Графит", бул. "Княз Борис І" № 65
Панел-дискусия: Видео изкуство във фестивален контекст – качество / количество, медиация / куриране, селекция / колекция, дистрибуция / архив
 
. 04.08/21:30
Полянка под Обсерваторията, Морска градина, Варна
Лица 7 - Състезателна програма - Продължителност: 52 мин.
 

05.08., вторник

. 05.08/17:00
Галерия "Графит", бул. "Княз Борис І" № 65
Лекция
Тransmediale festival for art and digital culture
Лектор: Маркус Хубър (Германия)

. 05.08/19:00
Съвременно пространство, ул. "Марко Балабанов" № 23
Среща-разговор - Арно Брией (Франция)

. 05.08/21:30
Клуб "Ментол", централен плаж, Варна
АниМе - Състезателна програма - Продължителност: 45 мин.
 

06.08., сряда

. 06.08/17:00
Съвременно пространство, ул. "Марко Балабанов" № 23
Презентация и прожекция
Метаболизиран труд (Metabolizing Labor)
Програма: Маргарида Менджис (Португалия), Джейсън Уейт (САЩ)

. 06.08/19:00
Съвременно пространство, ул. "Марко Балабанов" № 23
Среща-разговор - Лей Ми-пинг (Хонг Конг)

. 06.08/20:30
Варненски куклен театър, ул. Драгоман № 4
Закриване

777

Обявяване и прожектиране на наградените видеа на Видеохолика 2014

Чичо Тони, Тримата Глупаци и ДС
Документален филм
Режисьори: Мина Милева и Весела Казакова
Продължителност: 86 мин.


07.08., четвъртък

07.08/17:00
Съвременно пространство, ул. "Марко Балабанов" № 23
Завършване на незавършеното
Филмите на Брус Чечевски

* * *

Входът за всички събития на Видеохолика 2014 е свободен.



Автор: Павлина Младенова
25.07.2014 г. 16:48
Посетено: 1020
Линк към публикацията:
https://kulturni-novini.info/sections/11/news/19651-programa-na-videoholika-2014