Празници / фестивали

Програмата на "Мартенски музикални дни" - Русе 2014

54. Международен музикален фестивал, 15-30 март 2014, Русе

◊ ПРОГРАМАТА

15 март, събота, Доходно здание, 19 ч.

Откриване
Симфоничен оркестър на БНР
Диригент Емил Табаков
Солисти
Хавиер Инхаусти цигулка
Виктория Василенко пиано
Атанас Кръстев виолончело
Л. ван Бетовен – Концерт за цигулка, пиано и виолончело
Д. Шостакович – Симфония № 15


16 март, Доходно здание, зала Европа, 11 ч.

Романс за флейта и пиано
Патрик Галоа флейта
Мария Принц пиано
Програма: Р. Шуман, К. Райнеке, Сен-Санс, Ш. Видор, Г. Пиерне


16 март, неделя, Доходно здание, 19 ч.

Светлин Русев цигулка
Теди Папаврами цигулка
Е. Изаи – Шест сонати за соло цигулка, оп. 27 


17 март, Доходно здание, зала Европа, 19 ч.

Струнен квартет Мингет
Й. Хайдн - Струнен квартет оп. 76, № 4
Д. Лигети - Струнен квартет № 1
Ф. Менделсон – Струнен квартет оп. 80


18 март, вторник, Доходно здание, 19 ч.

Scratch
Перкусионен ансамбъл Кроумата
Йохан Силвмарк
Улрик Нилсон
Понтус Лангендорф
Роджър Бергстрьом
Програма: С. Райх, Ф. Уолър, Д. Кейдж, Д. Лигети, Р. Уолин, Й. Силвмарк


19 март, сряда, Доходно здание, 19 ч.

Държавна опера - Русе
Хофманови разкази
опера от Жак Офенбах (премиера)
Диригент Диан Чобанов
Режисьор Урсула Хорнер
Сценография Мария Ветероска
Костюмограф Мария Папучевска
Дизайнер осветление Васко Лисицов
Участват: Диана Василева, Ана Дитри, Ангелина Манчева, Мария Цветкова, Петя Цонева, Андреана Николова, Калуди Калудов, Петър Костов, Александър Баранов, Стилиян Минчев, Стоян Стоянджов, Калоян Христов, Георгиос Филаделфвес, Александър Крунев, Емил Желев, Момчил Миланов


20 март, Доходно здание, зала Европа, 19 ч.

Brein´s Café
Георг Брайншмид контрабас
Владимир Кърпаров саксофон
Антони Дончев пиано  


21 март, петък, Доходно здание, 19 ч.

Минчо Минчев цигулка
Eвгени Божанов пиано  
В. А. Моцарт
Сонати за цигулка и пиано К 301, 378, 304, 454


22 март, Доходно здание, зала Европа, 11 ч.

100 години от рождението на Борис Христов
Пламен Бейков бас
Боряна Ламбрева пиано


22 март, събота, Доходно здание, 19 ч.

Софийска филхармония
Диригент и солист Патрик Галоа флейта
Солист Мария Принц пиано
Ж. Дебриер – Divertissement à la Française за флейта, пиано и оркестър (световна премиера)
Ф. Пуленк – Концерт за пиано и оркестър (първо изпълнение в България)
К. Дебюси – Следобедът на един фавн
М. Равел – Увертюра Шехерезада
М. Равел – Испанска рапсодия


23 март, Доходно здание, зала Европа, 11 ч.

Струнен квартет Фрош
Негина Стоянова цигулка
Петя Димитрова цигулка
Мария Вълчанова-Любенова виола
Виктор Трайков виолончело
К. Илиев – Струнен квартет № 2
В. Казанджиев – Струнен квартет № 5 (световна премиера)
А. Дворжак – Кипариси
Л. Яначек – Струнен квартет № 1


23 март, неделя, Доходно здание, 19 ч.

Silhouettes
Клавирно дуо Аглика Генова & Любен Димитров
Програма: Й. С. Бах, А. Аренски, В. А. Моцарт, Ж. Бизе, Ф. Лист


24 март, понеделник, Доходно здание, 19 ч.

Русенска филхармония
Хор "Дунавски звуци" Русе

Диригент Найден Тодоров  
Солисти Людмил Ангелов пиано
Даниела Караиванова сопран
Андреана Николова мецосопран
Александър Баранов тенор
Момчил Миланов бас
П. Владигеров – Концерт за пиано и оркестър № 3
К. Дженкинс – Меса за солисти, хор и оркестър Въоръженият човек


25 март, вторник, Доходно здание, 19 ч.

Бароков оркестър Венеция
Джулиано Карминьола цигулка
Програма: А. Вивалди, Ж. М. Льоклер, Г. Хендел


26 март, Доходно здание, зала Европа, 19 ч.

Ансамбъл "Музика Нова"
Девически хор при НУИ "Проф. В. Стоянов"
Диригенти Драгомир Йосифов, Свилен Димитров
Програма: К. Илиев, Д. Лигети


27 март, Доходно здание, зала Европа, 17 ч.

Заключителен концерт
на Майсторския клас по цигулка
 

27 март, четвъртък, Доходно здание, 19 ч.

Берлин Каунтърпойнт 
Саша Ратъл кларинет
Арон Дан флейта
Виола Вилмсен обой
Хайди Мокерт фагот
Андрей Жуст валдхорна
Зейнеп Йозсуджа пиано
Ф. Пуленк – Секстет оп. 10
С. Барбър – Лятна музика
Г. Конесон – Техно парад
Л. ван Бетовен – Клавирен квинтет
Р. Щраус – Тил Ойленшпигел
 

28 март, Доходно здание, зала Европа, 17 ч.

Заключителен концерт
на Майсторския клас по флейта


28 март, петък, Доходно здание, 19 ч.

Pkf - Прага Филхармония
Диригент Исраел Инон
Солист Миша Майски виолончело
Ф. Менделсон – Симфония № 1
Й. Хайдн – Концерт за виолончело и оркестър, до мажор
А. Дворжак – Серенада за струнен оркестър


29 март, Доходно здание, зала Европа, 11 ч.

Ансамбъл PHACE
Диригент Симеон Пиронков 
Die Puppe | Куклата
филмова комедия от епохата на нямото кино (1919)
Режисьор Ернст Любич
Музика Мартин Смолка


29 март, Доходно здание, зала Европа, 17 ч.

Заключителен концерт
на Майсторския клас по пиано и клавирни дуа


29 март, събота, Доходно здание, 19 ч.

Шарон Кам & Приятели
Шарон Кам кларинет
Изабеле Ван Койлен цигулка
Улрике–Анима Мате цигулка
Фолкер Якобсен виола
Густав Ривиниус виолончело
Й. Брамс – Кларинетен квинтет оп. 115
В. А. Моцарт – Кларинетен квинтет К. 581


30 март, неделя, зала Доходно здание, 19 ч.

Заключителен концерт

Русенска филхармония
Хор "Проф. Васил Арнаудов" Русе
Диригент Георги Димитров
Солисти: Гиргина Гиргинова сопран
Петя Цонева мецосопран
Александър Баранов тенор
Пламен Бейков бас
Минчо Минчев цигулка
Николай Минчев цигулка
Й. С. Бах – Кантата за солисти, хор и оркестър BW 150
Й. С. Бах – Концерт за две цигулки и оркестър
И. Стравински – Симфония на псалмите
 

Изложби

15-30 март
Фоайе Доходно здание
Николай Караджов живопис
Откриване: 15 март, 18 ч.

16-30 март
Художествена галерия – Русе
ул. "Борисова" 39
Откриване: 16 март, 17 ч.
Музей "Борис Христов" представя
Борис Христов - костюми и роли от оперната сцена
 
Неизпeти арии
Изложба на Съюза на българските художници – представителство Русе
Организатори: Художествена галерия – Русе
МФ Мартенски музикални дни
Съюз на българските художници
 

Автор: Никола Бенин
10.03.2014 г. 10:00
Посетено: 1331
Линк към публикацията:
https://kulturni-novini.info/sections/11/news/18730-programata-na-martenski-muzikalni-dni-ruse-2014