Празници / фестивали

Кои са българските и чуждите претенденти в кинофестивала в Балчик

Научете участниците в състезателните програми

Кои са българските и чуждите претенденти в кинофестивала в Балчик


◊ КОНКУРСЪТ

Ясни са претендентите в българската и международната състезателна програма на 10-тия международен фестивал за късометражни филми „В Двореца“, който ще се проведе от 29 юни до 7 юли.

„В Двореца” е международен фестивал за професионални късометражни филми с продължителност до 45 мин. Той се провежда всяка година в края на юни в град Балчик. Основан през 2003 година, Фестивалът прерасна от състезателен форум за студентски филми в най-големият и престижен фестивал за късометражно кино в България и региона.

114 късометражни филми от 39 държави, селектирани от близо 4000 заглавия, се състезаваха в последното издание на фестивала през 2011г. 10% от тях имаха своята световна премиера в Балчик.

Ако имате някой любим късометражен филм, който искате да видите пак, или пък филм, за който много сте слушали, но никога не сте гледали... Вижте участниците в българската и чуждестранната програма, потърсете вашия любим филм по азбучен ред... Ако го откриете, знаете вече къде ще прекарате седмицата между 29 юни и 7 юли.


◊ БЪЛГАРСКА СЪСТЕЗАТЕЛНА ПРОГРАМА

Busking (игрален, реж. Пламена Христова, 2011, 30')
Rew Day (анимационен, реж. Свилен Димитров, 2012, 6'40'')
Баща (анимационен, реж. Иван Богданов, 2012, 16'30'')
Грубо (анимационен, реж. Венелин Велчев, 2012, 5')
Демони (игрален, реж. Александър Етимов, 2011, 05'46'')
Дългият път на крокодила (документален, реж. Панчо Цанков, 2011, 38')
Живата торпила (анимационен, реж. Васил Йончев, 2011, 1'51'')
Жълто куче (игрален, реж. Мария Николова, 2012, 27'25'')
Керата (анимационен, реж. Сотир Гелев, Алекс Филипов, 2011, 9'03'')
Киндер сюрприз (игрален, реж. Андрей И. Волкашин, 2011, 27'15'')
Морски мохикани (документален, реж. Канна Рачева, 2012, 27')
Обедна почивка (игрален, реж. Ивайло Минов, 2012, 18'20'')
Парафиненият принц (игрален, реж. Павел Г. Веснаков, 2012, 23')
Резерват Северозапад (документален, реж. Пламен Николов, 2011, 22'39'')
Секция 59 (документален, реж. Давид Джамбазов, Анна Стоева, 2012, 27')
Съкровища по каталог (документален, реж. Живко Константинов, 2012, 17'32'')
Уау! (анимационен, реж. Надежда Славова, 2012, 9'30'')
Хвърчила сред войната (документален, реж. Станислав Терзиев, 2011, 25'12'')
 

◊ СПЕЦИАЛНА БЪЛГАРСКА ИЗВЪНКОНКУРСНА ПРОГРАМА

Hello World  (експериментален, реж. Васил Неделчев, 2012, 4'20'')
Бон шанс (игрален, реж. Милен Ангелов, 2012, 21'00'')
Виолета, Жоро и аз (игрален, реж. Любомир Попов, 2012, 50'20'')
Драсканица (игрален, реж. Любомир Печев, 2012, 18'20'')
Значителните други (игрален, реж. Деян Барарев, 2012, 15'20'')
Има, нема (документален, реж. Джо ДеНардо, 2011, 32'40'')
Имало едно време (игрален, реж. Саня Петров, Рени Йовева, 2011, 10'17'')
Лиза (игрален, реж. Анна Зайцева, 2012, 10'20'')
Непознати (игрален, реж. Милена Калева, 2012, 12'20'' )
Оранжево почти кафяво (игрален, реж. Филип Андреев, 2011, 12'15'')
Сабри (игрален, реж. Божидар Янакиев, 2011, 7'05'')
Слон (игрален, реж. Оги Костовски, 2011, 8'42'' )
Честит рожден, мамо (игрален, реж. Слава Дойчева, 2011, 14'40'' )


◊ ОФИЦИАЛНА СЕЛЕКЦИЯ 2012 / МЕЖДУНАРОДЕН КОНКУРС

1937 (dir. Svetozar Golovlev / Russia / fiction / 18'20'')
A Girls' Night Out / Mädchenabend (dir. Timo Becker / Germany / fiction / 16'45'')
A Wonderful Day / Yom Nifla  (dir. Ariel Weisbrod, Yossi Meiri / Israel / fiction / 24'10'')
Another Fucking ... (dir. Katharina Marie Schubert / Germany / fiction / 31'00'')
Audition  / אודישן (dir. Eti Tsicko  / Israel / fiction / 15'48'')
Back to Mandima  / Retour à Mandima ( dir. Robert-Jan / Switzerland / documentary / 39'40'')
Beds / Camas (dir. Joaquin Zamora  / Spain / fiction / 10'00'')
Between already and not yet / A la recherche d'espace perdu  (dir. Ioana Mischie  / Romania  / experimental / 05'38'')
Blind Spot / L'Angle Mort (dir. Florence Benoist / France / fiction / 29'52'')
Bon Appetit  (dir. Helena Stefánsdóttir / Iceland / fiction / 14'40'')
Bona Nox (dir. Jean-Frederic Eerdekens / Belgium / fiction / 14'00'')
Brother / Broer (dir. Sacha Polak / Netherlands / fiction / 10'00'')
Burned Soil / Bauernsterben ( dir. Michael Hoellerer, Valentin Riedl / Germany / fiction / 13'27'')
Climate Detectives (dir. Hywel George / UK / documentary / 13'01'')
Closing In (dir. Alexei Mizin / Australia / fiction / 16'49'')
Cluck (dir. Michael Lavelle / Ireland / fiction / 19'56'')
Cold Star (dir. Kai Stänicke / Germany / experimental / 07'03'')
Compulsion (dir. Andrew McVicar / UK / fiction / 13'40'')
Coup de Grâce  (dir. Clara van Gool / Netherlands  / fiction / 26'00'')
Crow Feathers (dir. Peter Bunzl / UK / experimental / 08'28'')
Dad / Dad (dir. Gabrielle Lansner / USA / experimental / 07'20'')
Different / Andersartig (dir. Dennis Stein-Schomburg / Germany / animation / 04'30'')
Dik (dir. Christopher Stollery  / Australia  / fiction / 09'26'')
Dirty Laundry (dir. Arndt Schwering-Sohnrey / Germany / fiction / 13'15'')
Dylan's Room (dir. Layke Anderson / UK / fiction / 19'59'')
Ellie  (dir. Chris Dundon / UK / fiction / 18'00'')
Entertainer / Animator (dir. Konstantin Kolesov / Russia / fiction / 18'52'')
Estadio Insular - Searching for Traces / Estadio Insular - La Huella del Recuerdo (dir. Paul Weihs, Birgit Mollik / Austria, Spain / documentary / 24'00'')
Face / Obraz (dir. Stefan Sidovski / Republic of Macedonia / fiction / 14'00'')
Falling (dir. Adriano Cirulli / Italy, UK / experimental / 03'37'')
Forsaken (dir. Heidi Phillips / Canada / experimental / 04'30'')
Four Walls Sarajevo  / Dört Duvar Saraybosna (dir. Nadim Güç  / Bosnia and Herzegovina, Turkey / fiction / 23'50'')
Gagarin and me / Gagarin i ja (dir. Mihajlo Jevtic / Serbia / fiction / 08'20'')
Geometric Poetry  (dir. Stephan Kloß / Germany / experimental / 04'06'')
Glasgow  (dir. Piotr Subbotko  / Poland / fiction / 30'00'')
Guang / Guāng (dir. Shio Chuan Quek / Malaysia / fiction / 14'00'')
Hansel and Gretel:The True Story / Vistinskata prikazna za Hansel i Gretel (dir. Goce Cvetanovski / Republic of Macedonia / animation / 13'00'')
Hard to Say (dir. Rebecca Coley / UK / fiction / 17'30'')
Hatch (dir. Christoph Kuschnig / Austria / fiction / 18'46'')
Hello Kitty (dir. Milo Simulov / Romania  / fiction / 23'00'')
Heroic Parrot with the Dog / Bohaterska Papuga z Psem (dir. Marcin Slawek / Poland / fiction / 11'00'')
Hope  (dir. Pedro Sena Nunes / Portugal / experimental / 10'00'')
House on the Lake / La Casa del Lago (dir. Galder Gaztelu-Urrutia / Spain / fiction / 11'00'')
Hurdy Gurdy (dir. Daniel Seideneder, Daniel Pfeiffer / Germany / experimental / 03'30'')
HyperLightness ad absurdum (dir. Margarida Sardinha / UK, Portugal / experimental / 25'10'')
I Will Greet the Sun Again / Be aftab salami dobareh khaham dad (dir. Shahbaz Noshir / Germany / fiction / 13'55'')
If Fish Could Talk / Gdyby ryby miały głos (dir. Tomasz Jurkiewicz / Poland / fiction / 27'27'')
In Transit (dir. Heidi Cathrine Morstang / UK / documentary / 19'24'')
It Never Rains Inside / Im Zimmer regnet es nie (dir. Georg Tasch / Germany / fiction / 14'17'')
Joey (dir. David Forster / Australia / fiction / 07'24'')
Light Years / Lichtjahre (dir. Florian Knittel / Germany / fiction / 25'00'')
Limited Freedom / Granitsa Svobodyi (dir. Natalia Vinogradova, Ruslan Sobinin / Russia / documentary / 07'40'')
Long Distance Information / Long Distance Information (dir. Douglas Hart / UK / fiction / 07'30'')
Loop / Bucle  (dir. Aritz Moreno / Spain / fiction / 03'00'')
Machine Man / Hombre máquina (dir. Roser Corella, Alfonso Moral  / Spain / documentary / 15'00'')
Modern Family / Mo-Deon Pae-Mil-Li  (dir. Kwang Bin Kim / South Korea / fiction / 18'03'')
Mum's not in / Mum's not in ( dir. Claire Fowler / UK / fiction / 06'00'')
Music in the Blood / Muzica în sânge (dir. Alexandru Mavrodineanu  / Romania / fiction / 16'16'')
My Hometown (dir. Terry Tompkins / Canada / animation / 07'00'')
Neverending Desire / Nedokaze si rict dost (dir. Soňa Jelínkova / Czech Republic / animation / 08'48'')
No Way Back / Geen Weg Terug (dir. Shariff Korver / Netherlands / fiction / 25'05'')
Nostos (dir. Alessandro D'Ambrosi, Santa de Santis / Italy / fiction / 24'28'')
 / (dir. Alessandro D’Ambrosi, Santa De Santis / Italy / fiction / 24'28'')
Ochre and Ink (dir. James Bradley / Australia / documentary / 27'30'')
One more time! / Eshe raz! (dir. Pavlyicheva Nataliya,Ovchinnikova Ekaterina, Okruznova Tatyana, Yakhyaeva Alina, Petrova Elena, Arkhipova Mariya / Russia / animation / 02'40'')
pARACRIMESOFTHEFLUXDROIDs (dir. Sascha Dornhoefer / Germany, Italy / experimental / 08'33'')
QQQ (dir. Song YungSung / Japan / animation / 08'20'')
Ravenboy / Rabenjunge (dir. Andrea Deppert / Germany / animation / 09'40'')
Red Green Totem (dir. Paul O'Donoghue / Ireland / experimental / 03'25'')
Robin Hood  (dir. Ben Smith / UK / animation / 10'00'')
Robyn O. (14) (dir. Cecilia Verheyden / Belgium / fiction / 27'00'')
She's Lost Control (dir. Haritz Zubillaga / Spain / fiction / 10'30'')
Short For Vernesa B. (dir. Jons Vukorep / Germany / fiction / 10'47'')
Sivan (dir. Zohar Elefant / Israel / experimental / 13'30'')
Snoozers (dir. Pierre Friquet / India / experimental / 10'00'')
Something Remains / Algo queda (dir. Ana Lorenz / Spain / fiction / 16'00'')
Somewhere (dir. Liu Song / Canada / animation / 04'30'')
Spirit of the Bluebird (dir. Xstine Cook / Canada / documentary / 05'49'')
Swimming Away (dir. Margarita Jimeno / Sweden, USA / fiction / 15'00'')
Swimsuit 46 / Badpakje 46 (dir. Wannes Destoop / Belgium / fiction / 15'00'')
Switch (dir. Thomas Hefferon / Ireland / fiction / 08'00'')
Taxi (dir. Asier Urbieta / Spain / documentary / 08'00'')
Terminal Phase / Fase Terminal (dir. Marta Génova / Spain / fiction / 13'00'')
That’s what you get for being Baroque / Eso Te Pasa Por Barroco (dir. Pablo Serrano Rosillo  / Spain / animation / 04'00'')
The Child Will Die / Matar A Un Niño (dir. César Esteban Alenda, José Esteban Alenda / Spain / fiction / 09'00'')
The Dancer / La Danseuse (dir. Michael Coja, Sviatlana Viarbitskaya / Sweden, Netherlands / fiction / 03'30'')
The Escape / La huída (dir. Celia Caturelli / Germany / experimental / 02'24'')
The Factory / A Fábrica (dir. Aly Muritiba / Brazil / fiction / 15'03'')
The Father (dir. David Easteal / Australia / fiction / 16'15'')
The Light Dances Across The Sky (dir. Kajsa Ribbing / Sweden / fiction / 13'30'')
The Little Nazi / Der kleine Nazi (dir. Petra Lüschow / Germany / fiction / 13'23'')
The Metamorphosis / (dir. Kinam Yun / South Korea / fiction / 14'45'')
The Night of the Moon Has Many Hours (dir. Mauricio Arango / USA, Colombia / experimental / 11'00'')
The Parents / I genitori (dir. Fernando Tiberini / Switzerland / fiction / 10'40'')
The Swimsuit / Der Badeanzug (dir. Justin Koch / Germany / fiction / 19'18'')
The Telegram Man  (dir. James F. Khehtie / Australia  / fiction / 14'08'')
The Temperature of Water / Mul-eo-on-doh (dir. Down Chung / South Korea / fiction / 21'43'')
The Threefold Life of Man (dir. Johan Andrén / Sweden, Germany / experimental / 14'51'')
They Say / Dicen (dir. Alauda Ruiz de Azúa / Spain / fiction / 18'00'')
Things I Tell You (dir. Harald Opel / Germany, Italy / experimental / 07'41'')
This is Not Real  (dir. Gergely Wootsch / UK / animation / 06'38'')
To All My Friends / Til alle mine venenr (dir. Behrouz Bigdeli Bigdeli / Denmark / fiction / 28'30'')
Track32 (dir. Illés István / Hungary / experimental / 02'40'')
Training Session (dir. Christian Lalumière / Canada / experimental / 05'45'')
Twist and Blood  (dir. Kuba Czekaj / Poland / fiction / 31'00'')
Undertow / Onderstroom (dir. Diede in't Veld / Netherlands  / fiction / 10'55'')
Ursula's Victory / La Victoria de Úrsula (dir. Nacho Ruipérez  / Spain / fiction / 16'50'')
Vapor (dir. Kaveh Nabatian / Canada, Mexico / fiction / 11'00'')
Veronika (dir. Mark Michel / Germany / documentary / 07'00'')
Wallflower Tango (dir. Wolfram Kampffmeyer / Germany / animation / 07'14'')
Where does the Sea Flow / Kuda techiot more (dir. Vitaly Saltykov / Russia / fiction / 17'15'')
Who Lasts Longer / Zeinek Geihiago Iraun (dir. Gregorio Muro  / Spain / animation / 12'00'')
Wild Lilly / Uitgekraakt  (dir. Sanne Rovers / Netherlands  / documentary / 15'00'')
You Can't Write a Letter / Une lettre ne s'écrit pas ( dir. Guillaume Levil / France / fiction / 27'10'')
Zing  (dir. Kyra Buschor, Cynthia Collins  / Germany / animation / 07'31'')
Zodiac (dir. Konstantina Kotzamani / Greece / fiction / 29'52'')
Zurdo (dir. Demetrio Elorz Lazkanotegi / Spain / documentary / 20'00'')

Автор: Момчил Цонев
28.05.2012 г. 23:16
Посетено: 1828
Линк към публикацията:
https://kulturni-novini.info/sections/11/news/14825-koi-sa-balgarskite-i-chuzhdite-pretendenti-v-kinofestivala-v-balchik