Празници / фестивали

Програма на Видеохолика 2010

10-18 август 2010, Варна

Програма на Видеохолика 2010
Гриманса Аморос – САЩ – Трудна работа! – 2008 – 01:36


◊ ПРОГРАМАТА

10 август 2010, вторник

. 21:00 ч., Археологически музей - Варна, Вътрешен двор

Откриване на ВИДЕОХОЛИКА 2010
Панел прожекции / продължителност - 100:00 минути


11 август 2010, сряда
 
. 21:00 ч., Music Cafe LOOK, Външно пространство

Панел прожекции / Селекция ТАНЦ / продължителност - 87:00 минути

 
12 август 2010, четвъртък

. 18:00 ч., Варненска Oбсерватория & Планетариум / Зала Конферентна

Панел Презентации / проект Темпография / лектор - Антони Бенуорт (Швейцария) / Продължителност - 80:00 минути

 
13 август 2010, петък

. 18:00 ч., Варненска Oбсерватория & Планетариум / Зала Конферентна

Панел Презентации / Фондация Отворени Изкуства (Пловдив, България) / лектор - Веселина Сариева / Продължителност - 80:00 минути

. 21:00 ч., клуб КОМИКС

Панел Прожекции / Аудио – визуален пърформанс / incite/ - Кера Нейджъл и Андре Аспелмайер (Хамбург, Германия)

 
14 август 2010, събота

. 18:00 ч., Варненска Oбсерватория & Планетариум / Зала Конферентна

Панел Презентации / Международна арт група Authentic Boys - Аике Стюард (аудио-визуален артист, Ротердам, Холандия), Борис ван Хоф (аудио-визуален артист, Ротердам, Холандия), Грегори Щауфер (пърформър/ визуален артист, Женева, Швейцария), Йоханес Дулин (пърформър/ театрален режисьор, Берлин, Германия) / Продължителност - 70:00 минути

. 21:00 ч., Куклен театър / Заден двор

Панел прожекции / продължителност - 98:30 минути


15 август 2010, неделя

. 21:00 ч., Куклен театър / Заден двор

Панел прожекции / Видео арт със субтитри (реч) на английски език / продължителност - 96:00 минути
 

16 август 2010, понеделник

. 18:00 ч., Варненска Oбсерватория & Планетариум / Зала Конферентна

Панел Прожекции / Проект Projection / Куратори: Анна Алкема (Франция), Камий Ланглоа (Франция), Емил Урумов (България / Франция) / Продължителност на програмата – 62:00

. 19:00 ч., Варненска Oбсерватория & Планетариум / Зала Конферентна

Панел Прожекции / Селекция БГ / Продължителност на програмата - 47:00 минути

. 21:00 ч., Сцена Раковина / Морска градина

Панел прожекции / продължителност - 98:00 минути


17 август 2010, вторник

. 18:00 ч., Варненска Oбсерватория & Планетариум / Зала Конферентна

Панел Презентации / Представяне на художникa Диню Лий (Хонг Конг, Китай / Манчестър, Великобритания)

. 21:00 ч., Сцена Раковина / Морска градина

Панел прожекции / Селекция Източна Азия / продължителност - 89:00 минути


18 август 2010, вторник

. 18:00 ч., Варненска Oбсерватория & Планетариум / Зала Конферентна

Панел прожекции / KIMUAK – Селекция от баски късометражни филми (Сан Себастиан, Испания) / продължителност - 118:00 минути
 
. 21:00 ч., Археологически музеи - Варна / Вътрешен двор

Закриване на ВИДЕОХОЛИКА 2010 / Панел прожекции / продължителност - 112:00 минути

 

. Подробната програма на Видеохолика 2010 можете да видите на http://videoholica.org

Автор: Павлина Младенова
05.08.2010 г. 15:09
Посетено: 1361
Линк към публикацията:
https://kulturni-novini.info/sections/11/news/10520-programa-na-videoholika-2010