Актуални културни новини от България
Сайтът е част от Литература
Стани почитател  Бъди част от Културни новини във Facebook!
Следи и коментирай  Културни новини в Туитър: Следи и коментирай!
Вземи RSS-емисия  Културни новини: RSS абонамент!




ПРАЗНИЦИ / ФЕСТИВАЛИ


Програма на "Мартенски музикални дни" - Русе 2018


58. Международен музикален фестивал, 16 март – 1 април 2018, Русе



◊ ПРОГРАМАТА

 16 март, петък, Доходно здание, 19 ч.

Софийска филхармония

Диригент: Емил Табаков

Солисти: Минчо Минчев – цигулка,

Робърт Коен - виолончело

Й. Брамс – Концерт за цигулка, виолончело и оркестър

Емил Табаков – Симфония №9 (световна премиера)

 

17 март, събота, ДЗ, зала Европа,11:00 ч.

Сонати alla Romana: Забравени майстори на Вечния град

Зефира Вълова - барокова цигулка

Явор Генов - архилютня

Програма: сонати от А. Корели, К. Лонати, А. Калдара, Д. Карбонели, Д. Дзамбони

 

17 март, събота, ДЗ, зала Европа, 19 ч.

Струнен квартет ФРОШ

Красимир Щерев - акордеон

Програма: В. Казанджиев, Д. Йосифов, А. Пиацола, П. Билоне

 

18 март, неделя, ДЗ, зала Европа, 11 ч.

Клюки и схватки от Ренесанса

Ансамбъл „Акордати”

Диригент: Драгомир Йосифов

Програма: О. Ласо, Я. Аркаделт, К. Монтеверди

П. Сертон, А. Виларт, Я. Хандл, К. Жанекен

 

18 март, неделя, Доходно здание, 19 ч.

Румънски национален оркестър

Диригент: Кристиан Мандеал

Солист: Пламена Мангова - пиано

Д. Енеску – Румънска рапсодия №2, оп.11

Ф. Лист – Унгарска фантазия за пиано, S123

Ф. Лист – Концерт за пиано №2, S125

С. Рахманинов – Симфония №2, оп.27

 

19 март, понеделник, зала Опера, 19 ч.

Държавна опера – Русе

„Макбет” – опера от Джузепе Верди (премиера)

Диригент: Тамаш Пал

Режисьор: Нина Найденова

Сценография: Борис Стойнов

Костюми: Цветана Стойнова

Хореография: Боряна Сечанова

Участват: Кирил Манолов, Таня Иванова, Мартин Цонев и др.

 

20 март, вторник, Доходно здание, 19 ч.

Камерен ансамбъл „Софийски солисти”

Диригент: Пламен Джуров

Солисти: Виктор Жулиен–Лаферие – виолончело,

Явор Желев - флейта

К. Ф. Е. Бах – Концерт за флейта, ре минор

М. Големинов – Концерт за струнен квартет и струнен оркестър

Й. Хайдн – Концерт за виолончело, до мажор

Л. В. Бетовен/Г. Малер – Струнен квартет оп.95

 

21 март, сяда, Доходно здание, 19 ч.

Клавирно дуо

Евгени Божанов

Каспарас Унскас

С. Прокофиев/М. Плетньов – Сюита за две пиана из "Пепеляшка"

П. И. Чайковски/Н. Економоу – Валс на цветята из „Лешникотрошачката“

С. Рахманинов – Сюита за две пиана, оп.17

 

22 март, четвъртък, ДЗ, зала Европа, 17:30 ч.

Заключителен концерт на Майсторския клас по оперно пеене

 

22 март, четвъртък, Доходно здание, 19 ч.

Струнен квартет „Микеланджело”

Пламена Мангова – пиано

Й. Хайдн – Струнен квартет оп.64, №5

Ц. Франк – Клавирен квинтет оп.34

А. Дворжак – Клавирен квинтет оп.81, №2

 

23 март, петък, ДЗ, зала Европа, 17:30 ч.

11. Международен конкурс „Франц Шуберт"

Концерт на носителите на първи награди

Програма: Т. Морли, О. Ласо, К. Монтеверди, И. Спасов, К. Илиев, А. Танев, К. Дебюси, М. Равел, Б. Бритън

 

23 март, петък, Доходно здание, 19 ч.

70 години Държавен симфоничен оркестър – Русе

Русенска филхармония

Мъжки хор при Държавна опера Русе

Диригент Георги Димитров

Солисти Оливие Казал пиано

Андреана Николова алт

Й. Брамс – Трагична увертюра
Й. Брамс – Рапсодия за алт, мъжки хор и оркестър
Й. Брамс – Концерт за пиано №2

 

25 март, неделя, ДЗ, зала Европа, 17:30 ч.

Заключителен концерт на Майсторския клас по пиано

 

24 март, събота, ДЗ, з. Европа, 11 ч.

VIVАldi re-loaded!

Ансамбъл RECHERCHE

Програма: Л. Щрайх, Н. Ритер, А. Халими, Щ. Хенслер
С. Зиновие, Д. Йосифов, М. Сенкер, Х. Пара

 

24 март, събота, ДЗ, з. Европа 17:30 ч.

Заключителен концерт на Майсторския клас по цигулка

 

24 март, събота, Доходно здание, 19 ч.

Мартенски музикални дни Джуниър

When Classics Meets Jazz

Клавирно дуо Аглика Генова & Любен Димитров

Татяна Колева & Виктор Бенев ударни

Д. Гершуин – Кубинска увертюра
Д. Гершуин – Фантазия Порги и Бес
A. Копланд – Four Piano Blues
Д. Eлингтън – The Single Petal of a Rose
Л. Бърнстейн – Симфонични танци из Уестсайдска история

 

25 март, неделя, ДЗ, з. Европа, 11 ч.

Хор „Проф. Васил Арнаудов“

Диригент Свилен Димитров

Програма: Т. Морли, О. Ласо, К. Монтеверди, И. Спасов
К. Илиев, К. Дебюси, М. Равел, Б. Бритън

 

25 март, неделя, Доходно здание, 19 ч.

Мартенски музикални дни Джуниър

Percussion Coctail: Ragtime, Cage & Songs

Татяна Колева – ударни

Гордън Стаут - маримба/ксилофон, САЩ

Ансамбъл Youth Percussion Pool - Холандия

Програма: С. Джоплин, С. Райх, Д. Кейдж, Г. Стаут, Ф. Глас

Ф. Дзапа, Д. Тени, В. Лан, Г. Х. Грийн, Т. Колева, Л. Бърнтстейн и др.

 

26 март, понеделник, Доходно здание, 19 ч.

70 години Държавен симфоничен оркестър – Русе

Русенска Филхармония

Диригент: Саша Макила

Солист: Йоръм Сон – пиано

А. Дворжак – Концерт за пиано, oп.33

Я. Сибелиус – Симфония №1, оп.39

 

27 март, вторник, Доходно здание, 19 ч.

„Духът на Франция”

Светлин Русев – цигулка

Евгени Божанов – пиано

К. Дебюси – La plus que lente

К. Дебюси – Соната за цигулка и пиано

К. Сен-Санс – Интродукция и Рондо капричиозо

М. Равел – La Valse

К. Дебюси – L’isle joyeuse

М. Равел – Соната за цигулка и пиано №2

П. Сарасате – Кармен фантазия

 

28 март, сряда, ДЗ, зала Европа, 17:30 ч.

Заключителен концерт на Майсторския клас по ансамбли

 

28 март, сряда, Доходно здание, 19 ч.

Струнен квартет „Шуман”

В. А. Моцарт – Струнен квартет KV 589, Пруски

Д. Шостакович – Струнен квартет №7, оп.108

П. И. Чайковски – Струнен квартет №3, оп.30

 

29 март, четвъртък, ДЗ, зала Русе 17:30 ч.

Заключителен концерт на Майсторския клас по ударни инструменти

(в памет на проф. Добри Палиев и 90 години от рождението му)

 

29 март, четвъртък, Доходно здание, 19 ч.

Фестивален оркестър

Диригент: Емил Табаков

Солисти: Светлин Русев – цигулка

Евгени Божанов - пиано

Ф. Менделсон – Концерт за цигулка и пиано, ре минор

Л. В. Бетовен – Симфония №7, оп.92

 

30 март, петък, ДЗ, зала Европа, 19 ч.

Клавирно трио

Андрю Маринър – кларинет

Софи Дартигалонг – фагот

Мария Принц – пиано

Програма: Ф. Пуленк, С. Пиронков, Ц. Димитрова

Ф. Менделсон, K. Сен-Санс, М. Глинка

 

31 март, събота, ДЗ, з. Европа, 11 ч.

Соло за двама

Мариета Петкова – пиано

Мирослав Петков - тромпет

Програма: Дж. Енеску, С. Рахманинов, Ж. Франсе, К. Дебюси

 

31 март, събота, ДЗ, зала Европа, 17:30 ч.

Концерт на Майсторския клас за солов и оркестров репертоар

 

31 март, събота, Доходно здание, 19 ч.

Танго без граници

Ансамбъл TANGUARDA

Марсело Нисинман – бандонеон

Сирил Гарак – цигулка

Мария Мартинова – пиано

Винфрид Холценкамп – контрабас

Програма: A. Пиацола, М. Нисинман, А. Барди, О. Тарантино, Ж. Дам

 

1 април, неделя, зала Филхармония, 11:00

Мартенски музикални дни Джуниър

Държавна опера – Русе

„Веселите градски музиканти”

мюзикъл от Александър Владигеров

Диригент: Любомир Денев-син

с участието на: Рашко Младенов, Борислав Вежинов, Денко Проданов, Прея

 

1 април, неделя, Доходно здание, 19 ч.

Фестивален оркестър

Youth Percussion Pool, Холандия

Диригент: Емил Табаков

Солисти: Светлин Русев – цигулка

Саксофонен квартет SIGNUM

Л. Бърнстейн – Серенада за цигулка, струнни, ударни и арфа

Ф. Глас – Концерт за саксофонен квартет

Дж. Гершуин – Симфонична картина Порги и Бес

 

 



Автор: Никола Бенин
Източник: ММФ "Мартенски музикални дни"

13.03.2018 - 20:58

Посетено: 201


Етикети: Мартенски музикални дни, 2018, международен музикален фестивал, музика, Русе




Вземи линк към публикацията:

https://kulturni-novini.info/news.php?page=news_show&nid=27284&sid=11






ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Всички полета са задължителни. Коментари, написани на латиница или с активни линкове, не се публикуват.

Име:
Заглавие:
Коментар:
Препиши името на рекламирания сайт: Напишете 'Пазар за книги' с 2 думи.


Коментарите се публикуват след преглед от администратор.
 
ЗА КОРЕСПОНДЕНТИ
bg Регистрация на кореспонденти
bg Вход за кореспонденти
 
  НОВИНИ ОТ РАЗДЕЛА
-
<<< <<< | 1 | 2 | 3 | >>>
bg . Арт Галерия "Ларго" представя Константин Антюхин с "Метаморфози / Metamorphoses"
коментари: 0 посетено: 91
-
bg . Шесто издание на кинофестивала "Sofia Biting Docs"
коментари: 0 посетено: 133
-
bg . Беседа на тема "Жертвата и саможертвата в Новия и Стария Завет"
коментари: 0 посетено: 100
-
bg . "Лунна нощ" - изложба на Чавдар Петров
коментари: 0 посетено: 114
-
bg . 130 години Университетска библиотека „Св. Климент Охридски”
коментари: 0 посетено: 120
-
bg . "София Нова 2118-2084" - самостоятелна изложба на Милко Павлов
коментари: 0 посетено: 109
-
bg . "ON TIME" - изложба на Константин Костов
коментари: 0 посетено: 102
-
bg . „Профанна теология“ – поетическо четене на Петър Чухов
коментари: 0 посетено: 153
-
bg . Повече от 110 учители от програмата на “Заедно в час” ще преподават през новата учебна година
коментари: 0 посетено: 212
-
bg . Концерт, посветен на Деня на Конфуций
коментари: 0 посетено: 209
-
bg . Номинации за годишните награди на Фондация „Глобални библиотеки – България“
коментари: 0 посетено: 131
-
bg . Прожекция на филма „Жертва на пешки“ на реж. Асен Владимиров
коментари: 0 посетено: 168
-
bg . ХХХV Национален младежки конкурс за поезия “Веселин Ханчев” Стара Загора 2018
коментари: 0 посетено: 181
-
bg . Национална литературна награда „Георги Черняков“ – 2018
коментари: 0 посетено: 368
-
bg . Мост към Изтока: класическата китайска литература
коментари: 0 посетено: 142
-
bg . Биенале на илюстрацията 2018
коментари: 0 посетено: 180
-
bg . Представяне на сборника „Непознатият Дамян Калфов“
коментари: 0 посетено: 100
-
bg . Галерия "Париж" представя Руслан Котев
коментари: 0 посетено: 116
-
bg . Едвин Сугарев - поет на месец септември в Столична библиотека
коментари: 0 посетено: 185
-
bg . Алтернативният фестивал на София "Квартал фестивал" с трето издание
коментари: 0 посетено: 162
-
bg . 11 български филма показва кино-литературният фестивал CineLibri 2018
коментари: 0 посетено: 133
-
bg . Библиотека „Родина“ награди най-четящите бебета, доброволци, дарители и партньори
коментари: 0 посетено: 130
-
bg . Познавате ли Ива?
коментари: 0 посетено: 250
-
bg . Галерия "Възраждане" представя Виолета Радкова
коментари: 0 посетено: 98
-
bg . „Три истории+” - изложба илюстрация на Виктор Паунов
коментари: 0 посетено: 126
-
bg . Х Международен фестивал за уличен и куклен театър „Панаир на куклите”
коментари: 0 посетено: 179
-
bg . Представяне на сборника с разкази "Тази вечер нищо не е случайно" от Палми Ранчев
коментари: 0 посетено: 164
-
bg . Изложба ни връща към шедьоврите на първия архитект на София - Антонин Колар
коментари: 0 посетено: 378
-
bg . "Златната рибка и потомъкът" - изложба на Михаела Йовановска
коментари: 0 посетено: 148
-
bg . Представяне на поетичната книга "Последен портал" от Хайри Хамдан
коментари: 0 посетено: 264
-
<<< <<< | 1 | 2 | 3 | >>>






 ПАРТНЬОРИ
bg Купи книга
 
bg
Актуални културни новини от България: анонси за предстоящи събития, репортажи и становища върху културния живот.

Редактори: Антоанета Добрева, Георги Чобанов

Информацията, публикувана в Културни новини, е свободна за препубликуване,
при условие че поставите на подходящо място активен линк към източника: https://kulturni-novini.info и изпишете автора на новината, ако такъв е посочен.

Комерсиално препубликуване и препубликуване без поставяне на линк е възможно само след уговаряне на условията с редакцията: office@kulturni-novini.info
.

bg
blank

новини, култура, литературни конкурси, конкурс, конкурси, литературни новини, литературни награди, арт новини, изложби, музикални новини, премиери на книги, поезия конкурси, литературни премиери, отзиви за книги, отзиви за филми, кинофестивал, филмови новини, фестивали, изложба, изкуство, театрални новини, награди, концерти